background

Rovaniemi – Polární kruh

Rovaniemi – Finsko – Polární kruh

Už je to tak!

Mezinárodní Vánoční svět, Santapark, je v Rovaniemi realizován a zpřístupněn od Vánoc 1998. Uvěřitelná pohádka vypráví , že Santa Claus přišel původně z finského Laplandu. Jeho domovem je Korvatunturi (Ucho-hora), jejíž jméno je příznačné, protože opravdu tak vypadá. Dvě vstávají nad zem a opatrně naslouchají, co se děje kolem. Je to místo, odkud může kouzelný dědeček naslouchat a číst přání všech dětí.

Ale proč v Rovaniemi? “Můj domov v Korvatunturi je soukromé místo, kde uchovávám nespočet vánočních tajemství. K postupnému poznávání lidí potřebuji toto druhé sídlo které mám na polárním kruhu, 9 km severně od Rovaniemi,” říká Santa Claus.

Vánoční příběh se vrátil do života Rovaniemi když se Santův tématický park zbudovaný uvnitř jeskyně poprvé otevřel na vánoce 1998. Santapark může být navštíven 1 000 lidí součastně, přičemž předběžný odhad je 4000 návštěvníků denně. Zábavní park naplánovali Bruce E, Carter a Keith H. Sparks z Velké Británie. Odhadovaná celková cena je okolo 90. mil.FIM. Zábavní park je světovým unikátem a očekává se, že se stane atrakcí podobnou Disneylandu.

Santapark je celý vánoční. Jeho instalace, nádech a atmosféra jsou vymezeny a vyvíjeny námětem Vánoc, laplandské přírody a především rozvojem Laplandu. Santapark nabízí velké množství zábavy, např. sáňkování, jízdy na saních se soby, (horo)lezecká dobrodružství, loutkové divadlo, multimediální divadlo a šlapací vrtulník. Navíc kavárna, kolotoč, přehlídky, služební pokoje a obchod jsou též dostupny.

Každou zimu můžete Santu Clause potkat v jeho domově na polárním kruhu, kde je navštěvován dětmi i dospělými z celého světa.

Santa Clausovi můžete také napsat :
Santa Claus Village
Artic Circle, FIN-96930 Rovaniemi
FINLAND
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Internet: http://www.santaclausoffice.fi

Nebo jeho pomocníkům do Santaparku :
Santapark Finland Ltd
Artic Circle, FIN-96930 Rovaniemi
FINLAND
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Internet: http://www.santaclausoffice.fi
Internet: e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
http://www.santapark.com 
2016  Cestopisné stránky Troll