background
image1 image2 image3

TROLLí putování po severu

Rovaniemi – Finsko – Polární kruh

Už je to tak!

Mezinárodní Vánoční svět, Santapark, je v Rovaniemi realizován a zpřístupněn od Vánoc 1998. Uvěřitelná pohádka vypráví , že Santa Claus přišel původně z finského Laplandu. Jeho domovem je Korvatunturi (Ucho-hora), jejíž jméno je příznačné, protože opravdu tak vypadá. Dvě vstávají nad zem a opatrně naslouchají, co se děje kolem. Je to místo, odkud může kouzelný dědeček naslouchat a číst přání všech dětí.

Ale proč v Rovaniemi? “Můj domov v Korvatunturi je soukromé místo, kde uchovávám nespočet vánočních tajemství. K postupnému poznávání lidí potřebuji toto druhé sídlo které mám na polárním kruhu, 9 km severně od Rovaniemi,” říká Santa Claus.

Vánoční příběh se vrátil do života Rovaniemi když se Santův tématický park zbudovaný uvnitř jeskyně poprvé otevřel na vánoce 1998. Santapark může být navštíven 1 000 lidí součastně, přičemž předběžný odhad je 4000 návštěvníků denně. Zábavní park naplánovali Bruce E, Carter a Keith H. Sparks z Velké Británie. Odhadovaná celková cena je okolo 90. mil.FIM. Zábavní park je světovým unikátem a očekává se, že se stane atrakcí podobnou Disneylandu.

Santapark je celý vánoční. Jeho instalace, nádech a atmosféra jsou vymezeny a vyvíjeny námětem Vánoc, laplandské přírody a především rozvojem Laplandu. Santapark nabízí velké množství zábavy, např. sáňkování, jízdy na saních se soby, (horo)lezecká dobrodružství, loutkové divadlo, multimediální divadlo a šlapací vrtulník. Navíc kavárna, kolotoč, přehlídky, služební pokoje a obchod jsou též dostupny.

Každou zimu můžete Santu Clause potkat v jeho domově na polárním kruhu, kde je navštěvován dětmi i dospělými z celého světa.

Santa Clausovi můžete také napsat :
Santa Claus Village
Artic Circle, FIN-96930 Rovaniemi
FINLAND
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Internet: http://www.santaclausoffice.fi

Nebo jeho pomocníkům do Santaparku :
Santapark Finland Ltd
Artic Circle, FIN-96930 Rovaniemi
FINLAND
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Internet: http://www.santaclausoffice.fi
Internet: e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
http://www.santapark.com 

Lov na losa Haparanda - Švédsko

Termín lovu: týden od prvního pondělí v září

Optimální doba odjezdu: cca 8.00.
Doba: 12 až 14 dní dle dohody
Cena samotného lovu 48 000 Kč.
Cena trofeje cca 5 500 Kč.
Povolení na zbraň a náboje pro Švédsko cca 2 200 Kč.
V povolení je jedno, kolik zbraní a nábojů vezete.
Los se střílí kulovou zbraní 7 - 8 mm. V ceně lovu je i lov na drobnou zvěř a ptactvo ( liška, tetřev atd. )
Ubytování v lovecké chatě. Kuchyň , hala s krbem , sociální zařízení, sauna, místo pro spaní. Elektrické topení. Možnost rybolovu.
Cena ubytování za 10 nocí je 12 000 Kč na osobu. Cena za přepravu + dovoz do místa lovu a zpět každý den + lodní lístek Sasnitz – Trelleborg a zpět 11 000 Kč.

Luppio – nejvyšší místo 192 m.n.m

 

Pohled na terén loviště z nejvyššího místa oblasti.
 Přibližná cena předběžně dosahuje cca 80 000,- Kč na osobu při kurzu v roce 2000. Cena je rozpočítána na 4 lovce. Při menším počtu lovců by to bylo dražší. V ceně není zahrnuta strava,pojištění ani ubytování po cestě.

Lov v oblastech severního Švédska je organizován pro čtyřčlenné týmy spolehlivých ukázněných lovců s maximální péčí a zajištěním. Podrobnější informace na vyžádání na mojí adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Obdobné výpravy lze uspořádat i pro fotografy a kameramany - tzv.Lovy beze zbraní. 

2016  Cestopisné stránky Troll